Pomysły na kartki robione metodą quillingu

Najpierw należy wspomnieć o tym, iż quilling to metoda polegająca na zwijaniu pasków papieru, a następnie tworzeniu z nich wspaniałych kompozycji na podłożu. Trzeba wspomnieć o tym, że papierowe paski najczęściej przypominają sprężynki, które są właściwie uformowane poprzez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru, a następnie przytwierdzone do zewnętrznej strony pocztówki świątecznej. Należy powiedzieć o tym, że tą techniką najczęściej są wykonywane pocztówki bożonarodzeniowe, gdyż bardzo ładnie prezentują się bombki, gwiazdki czy bałwanki z kolorowych paseczków. Nie mniej śliczne są kartki wielkanocne, zwłaszcza upiększane barankami jak i zajączkami czy pisankami.

            Jak zrobić kartkę wielkanocną z zajączkiem metodą quillingu?

  • Na początku przygotowujemy kolorową kartkę, która posłuży nam za tło. Kolejno, z barwnego papieru wycinamy trawę i pagórki, które naklejamy na bazę pocztówki.
  • Następnie przechodzimy do wykonania zajączka. W tym celu wycinamy z kolorowego papieru paski o szerokości 5 mm i długości 30 cm. Należy zaznaczyć, że do stworzenia zajączka będziemy potrzebowali następujące paski: 5 szarych, 1 brązowy, 3 białe i 2 różowe o powyższych wymiarach.
  • W dalszym etapie sklejamy ze sobą 2 szare paski. Kolejno uzyskany pasek nawijamy na patyczek do szaszłyków.
  • Potem ściągamy pierścień z patyczka i pozwalamy się mu rozwinąć do średnicy około 3 cm. Z jednej strony ugniatamy pierścień, aby nadać mu kształt łzy. Otrzymana forma posłuży nam za tułów zajączka.
  • Kolejno z paska o długości 30 cm tworzymy pierścień o średnicy 2 cm. Ugniatamy go z jednej strony, by swym wyglądem mógł przypominać głowę zajączka.
  • Z paska o długości 20 cm tworzymy kolejny pierścień, ugniatamy go z jednej strony, aby imitował przednią łapkę zajączka.
  • W dalszym etapie przechodzimy do stworzenia uszów zajączka. W tym celu wykorzystujemy różowe paski, z których formujemy pierścienie. Kolejno zaginamy je z dwóch przeciwległych stron, aby nadać im kształt łezki. Po zewnętrznej stronie możemy je ozdobić brązowym paskiem.
  • Następnie z białych pasków tworzymy tylne łapki, które wykonujemy w taki sam sposób jak uszy.
  • Z białego paska tworzymy ogonek, zaś z czerwonego marchewkę, z tym że ostatni pierścień tak ugniatamy, aby miał kształt trójkąta równoramiennego, zaś z żółtego paska możemy wykonać wielkie słońce, które umieścimy w rogu kartki świątecznej.
  • Na końcu wszystkie elementy przytwierdzamy do podłoża za pomocą kleju do papieru.

A, więc pocztówki na święta stworzone metodą quillingu są jedyne w swoim rodzaju, śliczne, a niekiedy nawet zabawne.